COMISII SCOALA GIMNAZIALA DAIA ROMANA

AN SCOLAR 2017-2018

 

Propuse si avizate in sedinta CP din data de 05.09.2017 si apobate prin HCA nr……..din 12.09.2017

 

I COMISII PERMANENTESo today in this article I will try to highlight the few main facts and figures about the privacies and confidential stuff. Among the list or series of them, the one most famous/ popular well-known name is Windows most of the time we hear that people talk about the windows 10 product keys so what is it and what its role actually in a sense of privacy? So without piddling the time let’s get the ball rolling and have a look at the basic credentials of the windows 10 product key. Well as the world and the things both are going to be advanced and fast day by day so same like this the era of techno world is also going to be fast, grooming and reliable as well.

 

  1. COMISIILE METODICE

DECIZIE RESPONSABILI  COMISIE:      1.  EducatoriTamas Alina

  1.        Invatatori -Petrescu Elena                                                                                                          3.  Diriginti – Alinte Camelia
  2.     Umanista – Popescu Camelia
  3.  Stiinte – Toma Nicoleta

Comisia metodica invatamant prescolar:

  1. Tamas Alina – responsabil;
  2. Stinea Ana- coordonator
  3. Patan ana
  4. Cibu Elena
  5. Filip Maria

Comisia metodica invatamant primar:

  1. Haprian Mihaela – clasa pregatitoare
  2. Schiau Elena clasa I – director
  3. Filip Simona – clasa a II- a A
  4. Petrescu Elena – clasa a II-a B–responsabil
  5. Voina Maria – clasa a III- a A
  6. Fulea Voichita – clasa a III- a B
  7. Groza Ioana – clasa a IV-a B;
  8. Cibu Maria – clasa a IV-a A

 Comisia metodica Diriginti

Alinte Camelia- clasa a V-a – responsabil ;

  1. Ciuca Logean Paul – clasa a VI-a;
  2. Gherghin Mihaela – clasa a VII-a;
  3. Stefan Lucian – clasa a VIII-a;

 Comisia metodica stiinte umaniste : 

1.Popescu Camelia – (limba si literatura romana)- responsabil ;

2.Alinte Camelia – (limba engleza;

3.Bradila Laura – (limba si literatura  romana – religie );

4.Toma Adina Alexandrina  – (limba franceza);

5.Stefan Lucian – (istorie-educatie civica);

Comisia metodica stiinte realiste :  

1.Toma Nicoleta – (fizica – chimie) – responsabil ;

2.Bile Nicoleta – (matematica- desen) – membru ;

3.Ciuca Logean Paul – (educatie fizica) – membru ;

4.Rahovean Paul  – (educatie fizica- muzica)- membru ;

5.Gherghin Mihaela – (geografie – T.I.C.- biologie)  – membru ;

  1. COMISIA PENTRU ASIGURAREA SI EVALUAREA CALITATII

1.Schiau Elena – director;

2.Haprian Mihaela – responsabil;

3.Alinte Camelia;

  1. Petrescu Elena;
  2. Tamas Alina;
  3. Filip Simona – sindicat;
  4. Groza Ioana- reprezentant parinti;
  5. Cornea Dumitru – reprezentant CL;
  6. COMISIA PENTRU CURRICULUM

1.Schiau Elena- director;

2.Bradila Laura- cons. educativ

3.Bile Nicoleta- responsabil;

4.Petrescu Elena- sef.comisie metodica invatamant primar;

  1. Popescu Camelia- sef. comisie metodica stiinte umanista;
  2. Toma Nicoleta sef comisie metodica stiinte realiste;
  3. Alinte Camelia sef comisie diriginti;
  4. COMISIA PENTRU PERFECTIONARE SI FORMARE CONTINUA

1.Schiau Elena- director;

2.Bradila Laura- cons. ed.

3.Filip Simona -responsabil;

e.COMISIA PENTRU SANATATE SI SECURITATE IN MUNCA SI SITUATII DE URGENTA;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Bradila Laura- cons. ed.

3.Ciuca Logean Paul – responsabil;

4.Cibu maria;

  1. Stefan Lucian;
  2. Toma Nicoleta;
  3. Rahovean Paul
  4. Stinea Ana;
  5. Sterp Elisabeta;

10 Haprean Gheorghe;

f.COMISIA PENTRU SISTEMUL DE CONTROL INTERN MANAGERIAL

  1. 1. Schiau Elena-director;
  2. Bradila Laura;
  3. Filip Simona;
  4. Bile Nicoleta;
  5. Petrescu Elena;
  6. Stinea Anela;

g)COMISIA PENTRU ELIMINAREA VIOLENTEI, FAPTELOR DE CORIPTIE SI DISCRIMINARE IN MEDIUL SCOLAR SI PROMOVAREA INTERCULTURALITATII;

  1. Schiua Elena- director;
  2. Stefan Lucian- responsabil;
  3. Alinte Camelia;
  4. Ciuca Logean Paul;
  5. Gherghin Mihaela;
  6. Stefan Lucian;
  7. Popa Delia;
  8. Haprian Mihaela;
  9. Petrescu Elena;
  10. Filip Simona;
  11. Voina Maria;
  12. Fulea Voichita;
  13. Cibu Maria;
  14. Groza Ioana;
  15. Muntean Vasile- agent politie;

h)COMISIA PENTRU PROGRAME SI PROIECTE EDUCATIVE;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Bradila Laura- responsabil;
  3. Bile Nicoleta;
  4. Alinte Camelia;
  5. Stefan Lucian;
  6. Cibu Maria;
  7. Popescu Camelia;

8 .Filip Maria;

  1. Groza Ioana;
  2. Ciuca Logean Paul;
  3. Gherghin Mihaela;
  4. Toma Adina;

i)COMISIA PENTRU ACORDAREA PRODUSELOR LACTATE SI DE PANIFICATIE;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Groza Ioana-reponsabil;
  3. Fulea Vochita;
  4. Petrescu Elena;
  5. Bile Nicoleta;
  6. Gherghin Mihaela;
  7. Alinte Camelia;
  8. Ciuca Logean Paul;
  9. Stefan Lucian;

10 Filip Maria;

m)COMISIA DE NOTARE RITMICA SI MONITORIZAREA FRECVENTEI;

  1. Schiau Elena – director;

2.Voina Maria- responsabil;

  1. Cibu Maria;
  2. Bile Nicoleta;
  3. Tamas Alina;
  4. Alinte Camelia;

n)COMISIA DE ACTUALIZARE ROI;

  1. Schiau Elena – director,
  2. Bradila Laura;
  3. Tamas alina;

4.Bile Nicoleta – responsabil;

5.Toma Adina;

  1. Stefan Lucian;
  2. Petrescu Elena;
  3. Rahovean Paul;

o)COMISIA PENTRU IMAGINEA SCOLII;

  1. 1. Schiau Elena – director;
  2. Popescu Camelia;

3.Bradila Laura;

  1. Gherghin Mihaela;
  2. Toma Adina;
  3. Cibu Maria;
  4. Stinea Anela;
  5. Filip Maria;

p)COMISIA DE ORIENTARE SCOLARA SI PROFESIONALA (O.S.P.)

  1. Schiau Elena- director;
  2. Bradila Laura;

3.Stefan Lucian – responsabil;

  1. Bile Nicoleta;

5.Popa Delia;

  1. Strajan Catalina Mihaela- eleva;

7.Bratu Paula- eleva;

  1. r) COMISIA DE SCOLARIZARE:
  2. Schiau Elena – director;
  3. Sterp Elisabeta;
  4. Bradila Laura;
  5. Stefan Lucian;
  6. Cibu Maria;
  7. Groza Ioana;

7.Tamas Alina;

s)COMISIA PENTRU EDUCATIE SANITARA

  1. Schiau Elena-director,
  2. Bradila Laura;

3.Gherghin Mihaela;

  1. Toma Nicoleta;
  2. Voina maria;
  3. Cibu Maria;
  4. Filip Maria;

t)COMISIA PENTRU EDUCATIE RUTIERA

  1. Schiau Elena- director;
  2. Rahovean Paul -responsabil;
  3. Ciuca Logean Paul
  4. Toma Adina;
  5. Haprian Mihaela;
  6. Popa Delia;
  7. Voina Maria;
  8. Tamas alina;

 

 

II COMISII CARE AU CARACTER TEMPORAR

 

  1. a) COMISIA PENTRU ACORDAREA BURSELOR
  2. Schiau Elena – director;
  3. Cibu Maria-responsabil;
  4. Gherghin Mihaela-responsabil;
  5. Bile Nicoleta;
  6. Stefan Lucian;
  7. Voina Maria;
  8. Patan Ana;
  9. b) COMISIA DE RECEPTIE SI IVENTARIERE A PATRIMONIULUI;
  10. Schiau Elena- director;

2.Stinea anela-responsabil;

3.Voina Maria;

  1. Petrescu Elena;
  2. Filip Maria;
  3. Tamas Alina;
  4. Petrescu Floare;
  5. Haprian Mariana;
  6. Ispas Claudia;
  7. Sterp Elisabeta;
  8. Haprean Gheorghe;
  9. Ciuca Logean Paul;

c)COMISIA DE CASARE A BUNURILOR AFLATE IN PATRIMONIUL SCOLII:

  1. Schiau Elena-director;
  2. Stinea Anela- responsabil;

3.Filip Maria;

  1. Sterp Elisabeta;
  2. Haprian Mihaela;

d)COMISIA PENTRU ACORDAEA AJUTORULUI DE 200 DE EURO PENTRU ACHIZITIONAREA UNUI CALCULATOR;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Cibu Maria – responsabil;
  3. Gherghin Mihaela – responsabil;
  4. Sterp Elisabeta;
  5. Stinea Anela;

e)COMISIA PENTRU REDACTAREA ORARULUI;

  1. Schiau Elena – director;

2.Bile Nicoleta;

  1. Groza Ioana;

4.Alinte Camelia;

  1. f) COMISIA PRIVIND SERVICIUL PE SCOALA;
  2. Schiau Elena- director;
  3. Popescu Camelia responsabil;
  4. Ciuca Logean Paul;
  5. Rahovean Paul;

5.Filip Simona;

6.Groza Ioana;

  1. g) COMISIA PENTRU ORGANIZAREA ADMITERII
  2. Schiau elena- director;
  3. Stefan Lucian;
  4. Gherghin Mihaela;
  5. Sterp Elisabeta;

 

III. COMISII OCAZIONALE

  1. a) Comisia de receptie bunuri;
  2. b) Comisia de licitatii;
  3. c) Comisia de selectare a ofertei;
  4. d) Comisia pentru verificarea documentelor scolare si a actelor de studii;
  5. e) Comisia de cercetare disciplinara;
  6. f) Comisia pentru distribuirea si recuperarea manualelor scolare;
  7. g) Alte comisii in functie de situatiile impuse.
  8. h) Comisia Paritara;