COMISII SCOALA GIMNAZIALA DAIA ROMANA

AN SCOLAR 2019-2020

Comisii propuse si avizate in sedinta CP din data de 04.09.2019 si apobate prin HCA din 10.09.2019 

AN SCOLAR 2017-2018

Propuse si avizate in sedinta CP din data de 05.09.2017 si apobate prin HCA din 12.09.2017

 

COMISII PERMANENTE 

  1. COMISIILE METODICE

DECIZIE RESPONSABILI  COMISIE:      

1.  Educatori – Tamas Alina
2. Invatatori -Petrescu Elena 
3. Diriginti – Alinte Camelia
4. Umanista – Popescu Camelia
5. Stiinte – Toma NicoletaComisia metodica invatamant prescolar:

  1. Tamas Alina – responsabil;
  2. Stinea Ana- coordonator
  3. Patan ana
  4. Cibu Elena
  5. Filip Maria

Comisia metodica invatamant primar:

  1. Haprian Mihaela – clasa pregatitoare
  2. Schiau Elena clasa I – director
  3. Filip Simona – clasa a II- a A
  4. Petrescu Elena – clasa a II-a B–responsabil
  5. Voina Maria – clasa a III- a A
  6. Fulea Voichita – clasa a III- a B
  7. Groza Ioana – clasa a IV-a B;
  8. Cibu Maria – clasa a IV-a A

 Comisia metodica Diriginti

Alinte Camelia- clasa a V-a – responsabil ;

  1. Ciuca Logean Paul – clasa a VI-a;
  2. Gherghin Mihaela – clasa a VII-a;
  3. Stefan Lucian – clasa a VIII-a;

 Comisia metodica stiinte umaniste : 

1.Popescu Camelia – (limba si literatura romana)- responsabil ;

2.Alinte Camelia – (limba engleza;

3.Bradila Laura – (limba si literatura  romana – religie );

4.Toma Adina Alexandrina  – (limba franceza);

5.Stefan Lucian – (istorie-educatie civica);

Comisia metodica stiinte realiste :  

1.Toma Nicoleta – (fizica – chimie) – responsabil ;

2.Bile Nicoleta – (matematica- desen) – membru ;

3.Ciuca Logean Paul – (educatie fizica) – membru ;

4.Rahovean Paul  – (educatie fizica- muzica)- membru ;

5.Gherghin Mihaela – (geografie – T.I.C.- biologie)  – membru ;

  1. COMISIA PENTRU ASIGURAREA SI EVALUAREA CALITATII

1.Schiau Elena – director;

2.Haprian Mihaela – responsabil;

3.Alinte Camelia;

  1. Petrescu Elena;
  2. Tamas Alina;
  3. Filip Simona – sindicat;
  4. Groza Ioana- reprezentant parinti;
  5. Cornea Dumitru – reprezentant CL;
  6. COMISIA PENTRU CURRICULUM

1.Schiau Elena- director;

2.Bradila Laura- cons. educativ

3.Bile Nicoleta- responsabil;

4.Petrescu Elena- sef.comisie metodica invatamant primar;

  1. Popescu Camelia- sef. comisie metodica stiinte umanista;
  2. Toma Nicoleta sef comisie metodica stiinte realiste;
  3. Alinte Camelia sef comisie diriginti;
  4. COMISIA PENTRU PERFECTIONARE SI FORMARE CONTINUA

1.Schiau Elena- director;

2.Bradila Laura- cons. ed.

3.Filip Simona -responsabil;

e.COMISIA PENTRU SANATATE SI SECURITATE IN MUNCA SI SITUATII DE URGENTA;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Bradila Laura- cons. ed.

3.Ciuca Logean Paul – responsabil;

4.Cibu maria;

  1. Stefan Lucian;
  2. Toma Nicoleta;
  3. Rahovean Paul
  4. Stinea Ana;
  5. Sterp Elisabeta;

10 Haprean Gheorghe;

f.COMISIA PENTRU SISTEMUL DE CONTROL INTERN MANAGERIAL

  1. 1. Schiau Elena-director;
  2. Bradila Laura;
  3. Filip Simona;
  4. Bile Nicoleta;
  5. Petrescu Elena;
  6. Stinea Anela;

g)COMISIA PENTRU ELIMINAREA VIOLENTEI, FAPTELOR DE CORIPTIE SI DISCRIMINARE IN MEDIUL SCOLAR SI PROMOVAREA INTERCULTURALITATII;

  1. Schiua Elena- director;
  2. Stefan Lucian- responsabil;
  3. Alinte Camelia;
  4. Ciuca Logean Paul;
  5. Gherghin Mihaela;
  6. Stefan Lucian;
  7. Popa Delia;
  8. Haprian Mihaela;
  9. Petrescu Elena;
  10. Filip Simona;
  11. Voina Maria;
  12. Fulea Voichita;
  13. Cibu Maria;
  14. Groza Ioana;
  15. Muntean Vasile- agent politie;

h)COMISIA PENTRU PROGRAME SI PROIECTE EDUCATIVE;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Bradila Laura- responsabil;
  3. Bile Nicoleta;
  4. Alinte Camelia;
  5. Stefan Lucian;
  6. Cibu Maria;
  7. Popescu Camelia;

8 .Filip Maria;

  1. Groza Ioana;
  2. Ciuca Logean Paul;
  3. Gherghin Mihaela;
  4. Toma Adina;

i)COMISIA PENTRU ACORDAREA PRODUSELOR LACTATE SI DE PANIFICATIE;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Groza Ioana-reponsabil;
  3. Fulea Vochita;
  4. Petrescu Elena;
  5. Bile Nicoleta;
  6. Gherghin Mihaela;
  7. Alinte Camelia;
  8. Ciuca Logean Paul;
  9. Stefan Lucian;

10 Filip Maria;

m)COMISIA DE NOTARE RITMICA SI MONITORIZAREA FRECVENTEI;

  1. Schiau Elena – director;

2.Voina Maria- responsabil;

  1. Cibu Maria;
  2. Bile Nicoleta;
  3. Tamas Alina;
  4. Alinte Camelia;

n)COMISIA DE ACTUALIZARE ROI;

  1. Schiau Elena – director,
  2. Bradila Laura;
  3. Tamas alina;

4.Bile Nicoleta – responsabil;

5.Toma Adina;

  1. Stefan Lucian;
  2. Petrescu Elena;
  3. Rahovean Paul;

o)COMISIA PENTRU IMAGINEA SCOLII;

  1. 1. Schiau Elena – director;
  2. Popescu Camelia;

3.Bradila Laura;

  1. Gherghin Mihaela;
  2. Toma Adina;
  3. Cibu Maria;
  4. Stinea Anela;
  5. Filip Maria;

p)COMISIA DE ORIENTARE SCOLARA SI PROFESIONALA (O.S.P.)

  1. Schiau Elena- director;
  2. Bradila Laura;

3.Stefan Lucian – responsabil;

  1. Bile Nicoleta;

5.Popa Delia;

  1. Strajan Catalina Mihaela- eleva;

7.Bratu Paula- eleva;

  1. r) COMISIA DE SCOLARIZARE:
  2. Schiau Elena – director;
  3. Sterp Elisabeta;
  4. Bradila Laura;
  5. Stefan Lucian;
  6. Cibu Maria;
  7. Groza Ioana;

7.Tamas Alina;

s)COMISIA PENTRU EDUCATIE SANITARA

  1. Schiau Elena-director,
  2. Bradila Laura;

3.Gherghin Mihaela;

  1. Toma Nicoleta;
  2. Voina maria;
  3. Cibu Maria;
  4. Filip Maria;

t)COMISIA PENTRU EDUCATIE RUTIERA

  1. Schiau Elena- director;
  2. Rahovean Paul -responsabil;
  3. Ciuca Logean Paul
  4. Toma Adina;
  5. Haprian Mihaela;
  6. Popa Delia;
  7. Voina Maria;
  8. Tamas alina;

 

 

II COMISII CARE AU CARACTER TEMPORAR

 

  1. a) COMISIA PENTRU ACORDAREA BURSELOR
  2. Schiau Elena – director;
  3. Cibu Maria-responsabil;
  4. Gherghin Mihaela-responsabil;
  5. Bile Nicoleta;
  6. Stefan Lucian;
  7. Voina Maria;
  8. Patan Ana;
  9. b) COMISIA DE RECEPTIE SI IVENTARIERE A PATRIMONIULUI;
  10. Schiau Elena- director;

2.Stinea anela-responsabil;

3.Voina Maria;

  1. Petrescu Elena;
  2. Filip Maria;
  3. Tamas Alina;
  4. Petrescu Floare;
  5. Haprian Mariana;
  6. Ispas Claudia;
  7. Sterp Elisabeta;
  8. Haprean Gheorghe;
  9. Ciuca Logean Paul;

c)COMISIA DE CASARE A BUNURILOR AFLATE IN PATRIMONIUL SCOLII:

  1. Schiau Elena-director;
  2. Stinea Anela- responsabil;

3.Filip Maria;

  1. Sterp Elisabeta;
  2. Haprian Mihaela;

d)COMISIA PENTRU ACORDAEA AJUTORULUI DE 200 DE EURO PENTRU ACHIZITIONAREA UNUI CALCULATOR;

  1. Schiau Elena- director;
  2. Cibu Maria – responsabil;
  3. Gherghin Mihaela – responsabil;
  4. Sterp Elisabeta;
  5. Stinea Anela;

e)COMISIA PENTRU REDACTAREA ORARULUI;

  1. Schiau Elena – director;

2.Bile Nicoleta;

  1. Groza Ioana;

4.Alinte Camelia;

  1. f) COMISIA PRIVIND SERVICIUL PE SCOALA;
  2. Schiau Elena- director;
  3. Popescu Camelia responsabil;
  4. Ciuca Logean Paul;
  5. Rahovean Paul;

5.Filip Simona;

6.Groza Ioana;

  1. g) COMISIA PENTRU ORGANIZAREA ADMITERII
  2. Schiau elena- director;
  3. Stefan Lucian;
  4. Gherghin Mihaela;
  5. Sterp Elisabeta;

 

III. COMISII OCAZIONALE

  1. a) Comisia de receptie bunuri;
  2. b) Comisia de licitatii;
  3. c) Comisia de selectare a ofertei;
  4. d) Comisia pentru verificarea documentelor scolare si a actelor de studii;
  5. e) Comisia de cercetare disciplinara;
  6. f) Comisia pentru distribuirea si recuperarea manualelor scolare;
  7. g) Alte comisii in functie de situatiile impuse.
  8. h) Comisia Paritara;